Kilpailutulokset OULUN REGATTA 10.8.2019 – 11.8.2019

LUOKKA: LYS 1

# TUNNUS VENE TYYPPI TAS KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
AIKA T AIKA S P AIKA T AIKA S P
1 FIN 9254 Alca torda X99 1,250 Jorma Kinnunen OM 5:05:34 6:21:58 4 4,0 1:45:13 2:11:31 1 1,0 5,0
2 FIN 10394 Viiveri First 31.7 1,190 Jussi Pajala OPS 5:15:02 6:14:53 3 3,0 1:52:42 2:14:07 2 2,0 5,0
3 Fin- 8579 Garfield Two Star 36 1,230 Aaro Ponkala TVS 5:03:37 6:13:27 2 2,0 1:50:04 2:15:23 5 5,0 7,0
4 FIN 11642 Blue Dream First 31.7 1,190 Juhani Niemelä OM 5:13:18 6:12:50 1 1,0 1:58:30 2:21:01 9 9,0 10,0
5 FIN 9069 Marimii Dufour 334 Trophy 1,250 Jaakko Mattila OM 5:12:27 6:30:34 8 8,0 1:48:05 2:15:06 3 3,0 11,0
6 NED 7721 Chapeau! Dufour 34 1,230 Jussi Kuivas OTPS 5:14:59 6:27:26 6 6,0 1:54:02 2:20:16 8 8,0 14,0
7 FIN 8838 Smart Heating IMX 38 1,310 Arto Nissilä OM 4:58:37 6:31:11 9 9,0 1:44:05 2:16:21 6 6,0 15,0
8 FIN-9025 Tuulia X-332 1,250 Pekka Saukkonen OM 5:06:21 6:22:56 5 5,0 1:53:07 2:21:24 10 10,0 15,0
9 NED 8064 Kiet Dehler 39JV 1,290 Hanna Stark-Heikkinen KTPS 5:23:45 6:57:38 13 13,0 1:44:44 2:15:06 4 4,0 17,0
10 6278 Sirhetar Contrast 362 1,200 Heikki Kovalainen OPS 5:28:07 6:33:44 10 10,0 1:55:31 2:18:37 7 7,0 17,0
11 FIN 328 Fortuna Melges 1,270 Jari Ylönen OTPS 5:06:31 6:29:17 7 7,0 0:00:00 0:00:00 15 D NS15.0 22,0
12 FIN 11428 Nena Elän 333 1,210 Kari Kesti OTPS 5:42:44 6:54:42 11 11,0 2:14:14 2:42:25 12 12,0 23,0
13 Fin10186 Bueno Elan333 1,220 Pertti Huhtela OPS 0:00:00 0:00:00 15 D NS15.0 2:04:48 2:32:15 11 11,0 26,0
14 Fin 11550 Puhuri Maestro 345 1,410 Kari Lukkarila OM 4:55:41 6:56:55 12 12,0 0:00:00 0:00:00 15 D 15,0 27,0

LUOKKA: LYS 2

# TUNNUS VENE TYYPPI TAS KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
AIKA T AIKA S P AIKA T AIKA S P
1 FIN 2875 Marella Siesta 32 1,150 Jukka Annunen OTPS 5:07:05 5:53:09 3 3,0 1:56:20 2:13:47 1 1,0 4,0
2 FIN 11837 Bollox Albin Express 1,110 Tuomo Nauha OSMK 5:14:46 5:49:23 1 1,0 2:07:21 2:21:22 4 4,0 5,0
3 L 894 H-vene H-vene 1,070 Markku Paloma OPS 5:40:44 6:04:35 4 4,0 2:07:32 2:16:28 2 2,0 6,0
4 SWE 1033 Yamaha Center Albin Express 1,110 Niko Vihelä AKPS 5:16:57 5:51:49 2 2,0 2:17:15 2:32:21 6 6,0 8,0
5 FIN 762 Marietta H vene 1,070 Ilmo Hassinen OPS 0:00:00 0:00:00 8 DN S8.0 2:09:06 2:18:08 3 3,0 11,0
6 FIN 1082 Petrina Albin Express 1,110 Esa Piirainen AKPS 0:00:00 0:00:00 8 D 8,0 2:10:43 2:25:06 5 5,0 13,0
7 L-8 Nita Windex 92 1,100 Raimo Tikka OTPS 0:00:00 0:00:00 8 DN S8.0 0:00:00 0:00:00 8 DN S8.0 16,0

LUOKKA: LYS 3

# TUNNUS VENE TYYPPI TAS KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
AIKA T AIKA S P AIKA T AIKA S P
1 FIN 223 Can Can Hai 1,030 Reijo Nyman OTPS 5:48:53 5:59:21 1 1,0 2:09:41 2:13:34 1 1,0 2,0
2 FIN4686 Tuulihattu Sunwind 27 1,030 Juhani Tolonen OM 0:00:00 0:00:00 3 D 3,0 2:21:31 2:25:46 2 2,0 5,0

LUOKKA: E-jolla

# TUNNUS VENE KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
S P S P
1 FIN 713 Jolla Aliisa Annunen OM 1 1,0 0 DNS 2,0 3,0

LUOKKA: Laser

# TUNNUS VENE KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
S P S P
1 200903 Laser Radial Tuomas Horko OPS 1 1,0 1 1,0 2,0
2 FIN 94357 Laser Radial Sampo Valjus OPS 2 2,0 2 2,0 4,0

LUOKKA: Zoom 8

# TUNNUS VENE KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
S P S P
1 FIN-479 Zoom 8 Venla Tammelin OM 2 2.0 1 1.0 3.0
2 Fin-186 Zoomi Olli Eskola OPS 1 1.0 2 2.0 3.0
3 FIN-184 Zoom 8 Eemeli Korhonen OTPS 3 3.0 3 3.0 6.0
4 Fin-418 Ops 4 Otso Hägg OPS 4 4.0 4 4.0 8.0

Optimistijolla (yli 12v.)

# TUNNUS VENE KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
S P S P
1 FIN 655 oppari Eino Mänty OTPS 2 2,0 1 1,0 3,0
2 FIN653 oppari1 Aino Mattila OM 1 1,0 2 2,0 3,0
3 FIN-865 Karpalo Inka Tirilä OM 4 4,0 3 3,0 7,0
4 FIN-652 OM4 Stella Rantala OM 3 3,0 4 4,0 7,0

LUOKKA: Optimistijolla (alle 12v.)

# TUNNUS VENE KIPPARI SEURA STARTTI 1 STARTTI 2 P YHT.
S P S P
1 FIN 1029 Oppari Armin Robas OTPS 1 1,0 1 1,0 2,0
2 FIN 840 oppari Nuppu Okkonen OM 1 1,0 2 2,0 3,0
3 FIN 657 Oppari Ronja-Julia Ojala OTPS 4 4,0 3 3,0 7,0
4 FIN 658 Oppari Solja Keskitalo RaaPS 3 3,0 4 4,0 7,0
5 Oppari Kauko Tirilä OM 5 5,0 5 5,0 10,0